Pomiluj své stíny, aneb jaký poklad mají ženy ukrytý mezi nohama?

Orgasmem k odpuštění? Rozkoš jako cesta z bolesti do lásky? Ano, tomu říkám moderní cesta ženské spirituality: vzpomenout si na to, jak můžeme pomilovat své stíny, naplnit své tělo živostí a stát se svobodnými, sebe-vědomými ženami.

Utrpení už bylo dost, nemyslíte? Navíc, mužská cesta seberozvoje, která se na Zemi aplikovala po tisíciletí, není to pravé ořechové pro ženu. Nic proti mentálním technikám a odproštění od těla: někdy je to potřeba, bez ohledu na pohlaví.

Háček je v tom, že když se žena rozvíjí výhradně mužskou cestou, zapomíná na své tělo. A zapomíná taky na to, že každý týden v měsíci je pro ní vhodné něco jiného, protože funguje jinak: cyklicky.

Řekněte sami: všimli jste si, že by běžné seberozvojové směry braly v potaz cykličnost? Jasně že ne, protože je převážně tvořili muži. A právě proto je v posledních letech takový boom okolo posvátné sexuality a objevení síly lůna. Je na čase obrodit zapomenuté základy a obnovit rovnováhu mezi mužským a ženským přístupem.

Žena je od přírody harmonizátorka prostoru. Když je spojená se svými cykly a její vědomí je příjemně posazené v těle (a ano, spíš víc dole, než nahoře😊), začne vyzařovat léčivé frekvence.

Proto se často říká, že domov bez ženy postrádá teplo rodinného krbu: není to jen tím, co vše žena tvoří a zkrášluje, ale hlavně tím, jak se sama cítí, a jakou energií prostor vyplňuje. Muž se pak může z této vyživující energie lépe regenerovat a načerpat novou inspiraci.

Bohužel, dnešní doba ženy učí, jak být výkonné. Učí je být více muži, než ženami. A i když potkáte jemnou, krásnou ženu, která mužské nastavení nepřebrala, často má opačný problém: tak moc pasivní ženské energie, že neví, jak komunikovat své potřeby a nastavit si ve vztazích zdravé hranice.

To vše jsou projevy odpojení od síly lůna. Je jedno, zda jsme vychýlené na jednu (jangovou – mužskou) nebo na druhou stranu (jinovou – ženskou). Obojí v životě dělá neplechu. A to je dobře, protože si díky nepříjemnostem všimneme, že něco musíme změnit, abychom byly šťastné.

Vzpomínám si na jedno parádní sezení. Paní měla návyk příliš se kontrolovat a zamotávat se do katastrofických scénářů ve své mysli. ,,A zkusila jste už někdy tantra jógínské cviky na posílení pánevního dna?“ Zeptala jsem se jí. Paní udiveně zakroutila hlavou, že ne, a tak jsem jí pobídla do akce a prošla s ní pár příjemných pohybových technik.

Miluju, když vidím, jak během pár minut ze ženy spadne maska distingované superženy a šéfky podniku, a nahradí ji uvolněný, blažený úsměv, který vyhlazuje její ještě před chvíli kamenný výraz. Přeji každému zažít tu atmosféru radosti, vášně a harmonie, která zaplní místnost poté, co žena rozhýbe své pánevní dno a vdechne do svého těla nový život.

A to je cesta ženského seberozvoje: ne od těla k vědomí, ale od vědomí k tělu. Víte, ženské lůno je jako harddisk: je to energetické úložiště všeho, co jsme kdy zažily. Je to Akášická databanka emocí a vzpomínek, které ovlivňují naše chování do současnosti.

Pokud se tedy chceme osvobodit od nízké sebehodnoty, sebeúcty a sebevědomí, které nás omezuje ve vztazích, potřebujeme hrábnout hlouběji do sebe – a to doslova.

Jak na to?

Jedním ze způsobů, jak uvolnit zablokované emoce ze svého lůna, je masáž krystalovou hůlkou. Já vím – muži se teď možná smějí, že to mají ,,ezo ženy“ místo vibrátorů. Pravdou však je, že jakmile si žena začne dopřávat léčivé rituály s krystalovou hůlkou, na 99% pocítí, že to není žádná erotická hračka, která by patřila do ložnice. Krystalová hůlka se stává intimním průvodcem ženy k její vnitřní síle a sebelásce. Je to však cesta, která se obzvlášť zpočátku neobejde bez úlevných slz nebo křiku.

Tedy rozkoš od začátku do konce se v tomto případě většinou nekoná.. Proč by si tedy žena měla masírovat lůno, když jí u toho může vyplavat tolik nepříjemných emocí? Protože jedině prací přes tělo mohou záznamy duše plně odejít (odvibrovat) a přetavit se na novou energii. Žena to dělá v první řadě pro sebe. Ne pro krátkodobý, ale pro dlouhodobý komfort ve vztahu k sobě i k mužům.

Dělá to pro osvobození své vnitřní holčičky, prostitutky, mnišky, matky, babičky.. Dělá to pro rozkoš a svobodu bez hranic, která následuje poté, co dokáže čelit svému temnému (potlačenému, nevědomému) ženství.

Mimochodem, v temných archetypech ženství (prostitutka, stařena,..) se skrývá ohromná síla, a jakmile je v sobě žena prozkoumá, velká část jejích strachů přirozeně zmizí.

Během práce s lůnem však ženy zažívají nejen intenzivní emoce, ale také nádherné prožitky. A to je to, čemu říkám ,,pomiluj své stíny“: je to vlastně takový laskavý shadow work. Je to ženská cesta k vnitřnímu zahojení: ne skrze utrpení, ale skrze schopnost vnést pečující lásku a milost do svého zranění.

Používání krystalových hůlek je téma samo o sobě. Mám s nimi odžitých hodně zajímavých příběhů a inspirací, jak se dají energeticky nabíjet. Proto si vše odkryjeme na celodenním semináři ,,Hlas Lůna“, kde budeme mít více času se do všeho potřebného ponořit.

Přesto bych vám ráda naťukla, co vše masáž s krystalovou hůlkou dokáže vyřešit. Je vhodná jak pro ženy, které milování bolí, tak pro ženy, které necítí nic, nebo jsou naopak až nepříjemně přecitlivělé.

Například já jsem dřív necítila NIC. Když totiž žena ztratí kontakt se svým tělem a potlačí emoce, všechny pocity natečou do jejího pánevního dna a obalí její jinak velmi citlivé a pružné svalstvo dělohy jako stěna, která jí znemožňuje cítit víc.

A tak je potřeba se těmi nánosy promasírovat zpět k živosti. A věřte mi, stojí to za to. Je božský pocit, nechat do sebe vstoupit vlny milosti a odpuštění skrze celotělní orgasmus, který dokáže přepisovat záznamy ve vaší buněčné paměťi. Do tajů těchto vychytávek vás ráda zasvětím na některém z našich setkání. Přeci jen, jde už o natolik intimní sdílení, že si ho ráda nechávám jen pro kruh žen, které mají skutečný zájem posouvat se dál.

Úžasné na tom je, že jakmile si žena zhojí hlavní zranění a začne cítit svou tvořivou, vitální sílu lůna, stává se přirozeně kouzelnicí i v posteli. Když žena ovládne svou sílu, může si rozpomenout na zasvěcení z dob Egypta a dávných civilizací, kdy byla chrámovou kněžkou. Může tak skrze sexualitu léčit sebe i muže.

Dokáže s ní také vygenerovat velké množství vitální a kreativní energie. Když jsme s mužem vyladění a já cítím silnější napojení na Zdroj, stává se, že jsme druhý den po milování nabití energií a stihneme toho udělat mnohem víc, než běžně – a přitom bez stresu, v radosti a pohodě.

Taky se mi už dříve stávalo, že se muži po milování aktivovalo třetí oko a měl silnější vize, nebo začal mít inspirace, jak může realizovat své poslání a vydělávat si s ním na živobytí.

Jak vidíte, je nekonečně mnoho oblastí, které sexuální energie v životě ovlivňuje: od odblokování emocí, přes aktivaci potenciálu, až po využití kreativity a produktivity v běžném životě.

Jako klíčovou však považuju souvislost mezi sexuální energií a komunikací: mezi naším hlasovým projevem, a stavem naší dělohy. Věděli jste, že hrtan (larynx) a děloha (uterus) mají podezřele podobný tvar? Tak se mrkněte na obrázek.

Je přirozené, že když žena rodí, nebo se miluje, vychází z ní zvuky (ať už pro uvolnění bolesti, nebo potěšení). Stejně tak je zajímavé si uvědomit, že žena se zavírá sexuálně, když komunikace ve vztahu drhne. Právě proto je skvělé do probouzení své ženské síly zapojit práci s hlasem a pánevním dnem: spoje mezi cítěním svých potřeb a jejich vyjádřením se pak znovu propojí, a ženská sebehodnota se obrodí.

Proto se také můj celodenní seminář na toto téma jmenuje Hlas Lůna – je to o propojení našeho vnitřního a vnějšího hlasu, o cítění svých potřeb jejich vyjádření. O zdravých hranicích a sebelásce.

Je běžné, že jakmile se žena více spojí se svým lůnem, začne se otevírat i její hlas – a naopak. Spojí se více také se svou instinktivní, animální silou, a vzpomene si na to, že emoce je lepší uvolnit skrze vyzpívání bolesti, než-li přes mužskou analýzu příčiny problému.

Ženská cesta pomilování stínů skýtá mnoho možností. Popsali jsme si jen pár cest z mnoha. Pokud vás zajímá víc, můžete si vybrat další metody, jako je:

  • Bylinná nápařka
  • Tantra jóga (aneb práce s pánevním dnem a energetikou ženy, nejbližší lekce 6.6.)
  • Aromaterapie
  • Spontánní a orientální tanec
  • Meditace v pohybu
  • Kakaová ceremonie

Jakákoli metoda vás osloví, vězte, že vaše intuice nelže. Neváhejte, zkoušejte, hrajte si s tím. Stojí to za to. Svět potřebuje více žen, které cítí a ctí své tělo a duši. Přeji vám, ať vaše lůno, srdce a hrdlo kvete do své opravdovosti.

S láskou,

Margot Gabrielle

Margot Gabrielle
Jsem maminka, umělkyně, průvodkyně, a hvězdná duše, která miluje realizovat své Poslání na Zemi naplno, svobodně, ve své tvůrčí síle. Naplňuje mě podporovat druhé, aby mohli také žít své Poslání v radosti a svobodě svého skutečného Já. Díky Akášickému Vědomí pomáhám na osobním aktivačním sezení> nazřít vaše dary, i mentálně-emoční programy, abyste mohli vstoupit do své síly. Protože mě těší, když si lidé mohou pomoci sami i bez terapií, vytvořila jsem meditaci ,,Aktivace Akášického kanálu">>. >Na skupinových seminářích se věnuji kolektivní a individuální práci s tématy, jako je žití svého poslání, vstoupení do své síly, multidimenzionální vědomí, posvátná sexualita, chrámový tanec. Pro podporu žen a jejich vztahů s muži vznikla aktivační meditace ,,Křišťálové Partnerství>>. Zajímá vás, jaká byla moje cesta k tomu, co dělám dnes? Sdílím ji s vámi zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.