Manifestovat, nebo to nechat plynout? Zjistěte, co bude fungovat vám

Manifestovat, anebo se odevzdat? To je otázka, která čeří vody současného seberozvojového rybníčku. Jedna skupina lidí se snaží zhmotnit si miliony pomocí visionboardů a afirmací, další skupina je tím už lehce otrávená, a tak to radši odevzdává a nechává věci tak nějak plynout. A víte co? Obojí je v pořádku a obojí je funkční! Jde jen o to, z jakého místa to děláme.

1) Tvořím podvědomím, anebo vědomím?

Vychází moje manifestační snahy z frustrace a teskné touhy po něčem lepším? Anebo pramení z vděčnosti a radosti z poznání, že to, čeho v životě dosahuju, už v sobě v nějaké formě mám?

Vychází moje odevzdání se vyšším silám z nedostatku vůle a pasivity, protože nevěřím, že se můžu podílet na tvorbě kvalitnějšího života? Anebo pramení z poznání, že někdy je lepší netlačit na pilu, zůstat v klidu a vyčkat si na správný impuls k akci?

To jsou dva naprosto rozdílné přístupy, které o nás prozradí, zda používáme určitou životní filozofii jako hru na schovávanou před vlastním stínem, anebo jako kreativní pole možností, z kterých se učíme vybírat to pravé pro nás.

Teď už víte, co je alfa a omega toho, proč se někomu daří manifestovat jedna báseň, a jinému ne. Stejně tak je to i důvod, proč se někomu daří ,,jen tak být“ a zhmotňovat jakoby mimoděk, a jiný čeká na zázraky a pořád se nic neděje. Je to o vnitřním přístupu.

Buď za náš tvoří stínové programy z podvědomí, anebo tvoříme vědomím, které už prosvětlilo to potlačené v nás, a tím pádem mu nebrání nic v cestě. Pokud jsme vůči svým emocím a starým zraněním v odporu, tvoří se tlustá stěna mezi naším přáním a jeho realizací.

V tu chvíli je jedno, jestli si zvolíme aktivní manifestování, anebo odevzdání vyšší síle. Čas mezi záměrem a jeho realizací se ztenčuje a zrychluje tím víc, čím víc jsme osvobození od minulosti. Teprve uvolněné místo v sobě můžeme zasít semínky nové budoucnosti.

Pokud cítíte, že je to váš případ, zvažte holistickou terapii, která vám pomůže nastavit si individuální léčivý a integrační plán, sestavený na míru pro vás. Lidé často skáčou z jedné metody na druhou, ale pravdou je, že klíč k úspěchu je většinou v propojení všech částí sebe: mysl (NLP, kognitivně-behaviorální terapie) – emoce (EFT, tanec, prožitkové vizualizace), tělo (somatic experience, jóga, čínská medicína,..).

2) Jaký jsem typ osobnosti a duše?

Další vliv na to, zda je pro nás přirozenější manifestovat, nebo nechat věci plynout a skrze to si přitahovat vhodné příležitosti, nám napoví průzkum o naší podstatě duše a osobnosti. Možná jste ten typ, kterému se vždy nejvíc dařilo, když jste se nikam necpali a vše vám chodilo na ruku spontánně.

A možná to máte zcela naopak: kdykoli jste se snažili nevyčnívat, spíš jste dostali na frňák a jakmile jste se přestali bát projevovat se naplno, začalo se vám v životě dařit. Obojí má co dočinění s typem vaší aury. Někteří lidé jsou víc magnetičtí a receptivní, a jiní jsou více električtí a extrovertní. Jaký typ jste vy, nejlépe zjistíte přes osobní výklad astrologa, nebo Human Design, který vám pomůže hodně věcí objasnit.

Ostatně, názvy ,,manifestor“ nebo ,,projektor“ samy o sobě vypovídají o tom, zda je vaší kvalitou manifestace vůlí, anebo odevzdání toku života.

3) Jakým životním cyklem právě procházím?

Často je to i o tom, co se v životě právě teď učíte. Už jste dost dobří v důvěře, že je o vás postaráno, a tak máte najednou chuť učit se zažehnout váš vnitřní oheň vůle a více se podílet na dosahování svých snů? Anebo už jste si dostatečně dokázali, že jste tvůrcem svého života, a potřebujete naopak zjistit, jaké to je, nechat se vést vyšší silou, která vás vede na ta správná místa a k těm správným lidem i bez vaší vědomé kontroly a úsilí?

Každý z nás má jinou cestu. A to nejenom od zrození do konce vtělení, ale také v průběhu života. Může se stát, že si v různých životních cyklech vyzkoušíte různé role.

Jednou budete více aktivně tvořit, pak zase budete víc pasivní, načež se znovu vrátíte do aktivní manifestace, ale s mnohem větším klidem a důvěrou, než dřív. Vše je možné a každý se nacházíme v jiném bodu cesty. Proto by bylo pošetilé myslet si, že jsme něco víc, ,,když už manifestujeme“, anebo naopak, že jsme daleko, když ,,už se odevzdáváme“.

Ani jedno není výš nebo níž. Vůle je aktivní mužská energie, odevzdání se je receptivní ženská energie. Obě dvě potřebujeme k životu a někdy balancování mezi nimi vypadá i tak že si osaháváme víc jen jednu z polarit. Vyvíjíme se ve spirále a každá zkušenost je jedinečná v něčem jiném. Je na vás prožít jí a uchopit po svém bez ohledu na to, co si o tom myslí ostatní.

3) Vím, jak fungují přirozené zákony života a vesmíru

A nakonec, je moudré si připomenout, že tzv. manifestace a odevzdání je ve skutečnosti jeden jediný proces. Je to stejné jako nádech a výdech. S nádechem se připravujeme na něco nového, kumulujeme v sobě vzrušení a napětí (manifestace), a s výdechem se uvolňujeme a užíváme si blažený pocit klidu (odevzdání). Nejdřív přichází kontrakce, a pak teprve zrození.

Samozřejmě, každý z nás zažívá jinak dlouhé fáze kontrakcí a jinak dlouhé fáze zrození. Proto je důležité naučit se s laskavostí k sobě respektovat, v jaké fázi se zrovna nacházíme a vnímat proměny života jako hru, která nás vede k většímu poznání a vděčnosti z pestré palety života.

4) Cítím sebe jako Bytí – Vědomí – Blaženost

Vím, o tomhle aspektu se asi moc ve spojení s manifestací nemluví. A přitom je to přesně ten chybějící článek, který mnoha lidem chybí ve skutečném úspěchu. A když říkám ,,skutečném“, myslím tím spokojenost, která trvá stabilně, ať už se vám v životě děje cokoli.

Víte, kolik je na světě miliardářů, kteří jsou nešťastní?

Mají všechnu moc světa, ale uvnitř sebe jsou prázdní, vyprahlí a ztracení. To, co jim chybí, je spojení se svou podstatou: s věčným, blaženým tichem uvnitř vás, který nikam nezmizí ani po smrti – protože to je vaše opravdové Já.

A naopak, lidé, kteří se odevzdávají vesmíru z pozice nedůvěry v sebe (,,důvěřuju pouze pokynům vesmíru, protože nevěřím v sebe“), také poznali pouze odlesk této bytostné lásky. Protože světlo v nás se nebojí jednat, chybovat a nacházet další části Božství v tom, že je člověkem se vším, co k tomu patří. A tak nemá potřebu zříkat se práva na vlastní rozhodnutí.

Manifestace je spolutvorba mezi osobní vůlí a Boží vůlí. Někdo ji má v sobě přirozeně a a ni neví, že ji používá, protože ji nevnímá jako techniku, ale jako životní styl.

Právě spojením mezi lidstvím, které chce ze své přirozenosti realizovat své vize, a Božským Já, které jen pozoruje a zkoumá se v různých podobách, vás provázím v audio-aktivaci ,,Skoč do svého Budoucího Já“. Mezi lidstvím a božstvím totiž ve skutečnosti není rozpor, ale laskavé spojení, které funguje v náš prospěch, jakmile mu přestaneme klást odpor zaběhnutými názory a přesvědčeními.

Přeju vám, ať se vám daří plnit si své sny nejen v Novém roce, a hlavně, následovat svůj vnitřní rytmus, který ví nejlíp, jestli zrovna potřebujete být akční, anebo více pasivní!

Vaše

Margot Gabrielle

Margot Gabrielle
Jsem maminka, umělkyně, průvodkyně, a hvězdná duše, která miluje realizovat své Poslání na Zemi naplno, svobodně, ve své tvůrčí síle. Naplňuje mě podporovat druhé, aby mohli také žít své Poslání v radosti a svobodě svého skutečného Já. Díky Akášickému Vědomí pomáhám na osobním aktivačním sezení> nazřít vaše dary, i mentálně-emoční programy, abyste mohli vstoupit do své síly. Protože mě těší, když si lidé mohou pomoci sami i bez terapií, vytvořila jsem meditaci ,,Aktivace Akášického kanálu">>. >Na skupinových seminářích se věnuji kolektivní a individuální práci s tématy, jako je žití svého poslání, vstoupení do své síly, multidimenzionální vědomí, posvátná sexualita, chrámový tanec. Pro podporu žen a jejich vztahů s muži vznikla aktivační meditace ,,Křišťálové Partnerství>>. Zajímá vás, jaká byla moje cesta k tomu, co dělám dnes? Sdílím ji s vámi zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.