Jak poznat Poslání Duše? Zn.: Tvořivě

,,Jak je vlastně možné poznat své poslání prostřednictvím obrazu?“ 

To je otázka, kterou slýchám poměrně často, a je naprosto pochopitelné, pokud vás napadla také. Proto s vámi hned na úvod posdílím příběh z praxe, který vám pomůže pochopit,  jak mi obrazy asistují při hlubinné práci s duší.

Jednou ke mě přišla na sezení krásná mladá žena, která chtěla poznat své poslání – to, po čem její duše skutečně touží a co má zde dělat. Ideálně tak, aby to bylo propojené i s její prací.

Sotva jsem ženu uvedla do rozšířeného stavu vědomí, Průvodci mě vedli k tomu, abych usměrnila její pozornost k oblasti podbřišku. V tu chvíli se začal odvíjet příběh o skupině ženských Bytostí, tvořících kruh podél jeskyně.

Ta jeskyně byla naplněná stříbřitou hvězdnou září, a ženy byly oděné v hedvábných šatech měsíčních odlesků. Byly to kněžky a vědmy – služebnice Země, opatrující Chrám Života.

Žena byla v této fázi už plně ponořená do sebe a já věděla, že se konečně nese na té správné vlně, kdy její myslí proudí tok vizí samovolně, bez mého vedení.

Na pokyn Průvodců jsem tiše udržovala pole, v němž si žena mohla vše odžívat a zvědomovat sama. Když procitla do bdělého stavu vědomí, její oči spočinuly na jednom z obrazů. Jen ho tiše sledovala, než se mnou začala sdílet svůj úžas:

,,Jak je to možné? Mám pocit, že ty ženy na obrazu znám. Jakobych věděla, proč jsou rozmístěné v kruhu, a co spolu tvoří..!“

,,Ne ne, to není jen pocit – vy je skutečně znáte“ – pousmála jsem se.

Ta žena byla jednou z kněžek Země. Její duše měla zkušenosti s probouzením Ženského Principu v lidech prostřednictvím spojení s Přírodou. Jen si toho nebyla vědoma a nevěděla, jak tento dar uchopit v realitě. 

Přesto jsem se na okamžik jsem pozastavila: jak je možné, že cítí tak silné spojení s obrazem, který pro ni ještě před chvílí neexistoval? Sotva jsem se stačila vnitřně zeptat,  ve vteřině přišla odpověď:

Ta žena nemohla obraz spatřit dříve, než vešla v meditaci do svého vnitřního Chrámu! Až když sestoupila do paměťových stop své duše a navázala s nimi živé spojení, mohla ten obraz doslova uzřít.

Cítila, že je spojená s ženskými Bytostmi nachového Světla, které jsou jejími Strážkyněmi, a věděla, že její působení zde zahrnuje šíření citu pro krásu a jemné vnímání, které rozechvívá lidská srdce tak, aby dokázala přijímat podporu z Matky Země. 

A tak se z uměleckého obrazu stal energetický most, vyvolávající vzpomínky na zkušenosti duše.

Obraz, o kterém je řeč, nese název ,,Modlitba Země“. Je na něm třináct Světelných ženských bytostí, které tvoří kruh kolem Země v čele s Božskou Matkou Marií. Malovala jsem ho v době, kdy jsem sama procházela zvědomováním zkušeností s kněžskou linií duše. Bytosti zde vyobrazené se velmi podobají těm, které jsem viděla u zmiňované mladé ženy.  

Dříve jsem ale netušila, jak může být výtvarná tvorba provázaná s otevíráním vědomí. Než jsem to zjistila, vedla k tomu poměrně dlouhá cesta.

Dospívání jsem zasvětila studiu dějin umění, mytologie a kosmologie. Byla to pro mě taková přípravná půda: pochopila jsme díky tomu, že princip tvoření je základní touhou duše, když se rozhoduje k sestupu do lidského těla.

To pro mě bylo fascinující zjištění, ale dlouho zůstávalo viset kdesi mezi abstraktní teorií a skrytým věděním duše  – neměla jsem to ještě prožité v současném životě. 

Všechny dílky do skládanky zapadly až ve chvíli, kdy jsem se v důvěře otevřela Vesmíru a učinila vnitřní rozhodnutí, že chci skutečně poznat záměr svého směřování. Pokud vás zajímá, co se stalo po tom, nakoukněte do mého příběhu.

Teď vám povím, jak se proměnil můj přístup k tvorbě.

Už jsem se nemohla postavit před plátno jako umělkyně, která otiskne do malby chmury i touhy lidské duše. Ne ne, kdepak! Emotivně nabité, bohémské,  egoisticky-umělecké nálady už u malování neměly co dělat. I kdybych chtěla, opravdu to nešlo.

Začala jsem cítit a vnímat do větších hloubek, než dosud. Bylo mi fyzicky zle při pomyšlení, že bych nakreslila zhroucenou ženu s obličejem v dlaních. Pravda, po umělecké stránce by to mohl být velmi zdařilý, dramatický výjev.

Když ale cítíte, co takový obraz dělá v energetice lidského systému, velmi rychle si to rozmyslíte. 

Místo toho mě začaly častovat vize různých bytostí, světů a dimenzí, s kterými my jako lidé sdílíme určitou část reality, a příběhy, které nás spojují.  Zvykala jsem si na nový způsob života i tvorby. Začala jsem chodit k plátnu pouze ve chvílích, kdy mě příliv inspirace zvednul ze židle; už jsem nedokázala u malování přemýšlet nad tím, co tvořím.

Od té doby cítím, že mé ruce jsou vedeny. Vím, že kdykoli mě tato síla dovede k malování, stávám se zapisovatelem obrazové informace, která působí na paměťové stopy duše.

Nemohu vám dát racionální odpověď na to, PROČ to tak funguje. Vím jen, že TO FUNGUJE. Tvorba obrazů se mi stala podpůrnou základnou a půdou, vyživující ty části duše, které dlouhý čas strádaly pod nedostatkem péče a pozornosti.

Obrazy zviditelňují zapomenuté části nás samých. A  já jsem nesmírně vděčná za poznání, že růst duše může být tvořivým a organickým procesem, který umí vždy něčím mile překvapit.

P.S.: Žena, o které jsem vyprávěla na začátku, krátce po našem sezení opustila svou pracovní pozici ve zdravotnictví, a začala se věnovat wellnes službám. Nyní poskytuje ženám komplexní přírodní péči o krásu a zdraví, a pomáhá jim sladit se s jejich přirozeností.

Vidíte? Ta žena pokračuje ve svém poslání kněžky Země – a ne, nemusí kvůli tomu být oblečená jako bohyně a dělat každý úplněk ceremonie :). Konkrétní podoba našeho poslání se často liší od toho, jak si jí představujeme. A to je dobře.

Chcete čerpat inspiraci z vhledů a článků pravidelně?  Stáhněte si e-Book zdarma a zůstaňte s Tvůrčí Silou Vědomí ve spojení!

Margot Gabrielle
Jsem maminka, umělkyně, průvodkyně, a hvězdná duše, která miluje realizovat své Poslání na Zemi naplno, svobodně, ve své tvůrčí síle. Naplňuje mě podporovat druhé, aby mohli také žít své Poslání v radosti a svobodě svého skutečného Já. Díky Akášickému Vědomí pomáhám na osobním aktivačním sezení> nazřít vaše dary, i mentálně-emoční programy, abyste mohli vstoupit do své síly. Protože mě těší, když si lidé mohou pomoci sami i bez terapií, vytvořila jsem meditaci ,,Aktivace Akášického kanálu">>. >Na skupinových seminářích se věnuji kolektivní a individuální práci s tématy, jako je žití svého poslání, vstoupení do své síly, multidimenzionální vědomí, posvátná sexualita, chrámový tanec. Pro podporu žen a jejich vztahů s muži vznikla aktivační meditace ,,Křišťálové Partnerství>>. Zajímá vás, jaká byla moje cesta k tomu, co dělám dnes? Sdílím ji s vámi zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.