Medicína Kolibříka, aneb můj život se Strážcem Radosti

Poprvé jsem se s medicínou kolibříka setkala, když jsem vnitřním zrakem pátrala po stopách našeho rodu. Zatoužila jsem poznat mou původní, pospolitou Rodinu s velkým R. Věděla jsem, že v nějaké vrstvě časoprostoru stále ještě existuje, a zajímalo mě, jak se s ní můžu propojit.

Ptala jsem se: Existuje na Zemi nějaký zdroj, z něhož můžeme čerpat sílu původních, zdravých vzorů komunikace a lidskosti?

A v tu chvíli jsem uviděla kolibříka! Pestrobarevného, rozkošného ptáčka, poletujícího s nevídanou mrštností a lehkostí z květiny na květinu. Okamžitě mě napadlo:

R Á J.   N E B E    N A    Z E M I  !

Ten prožitek byl tak silný, že jsem okamžitě věděla, že se s kolibříkem nesetkávám naposledy. A skutečně, o den později v kavárně: kamarádka vytáhla z tašky jakousi drobnost. Byl to medailonek, který mi předala se slovy: ,, Nevěděla jsem, co ti dát za dáreček, ale tohle mi padlo do oka. Úplně mi k tobě sedí!“  Tušíte už, co bylo na medailonku za obrázek? Jistěže kolibřík! Díky za to, že synchroncity v každodenním životě mohou být tak zábavné a osvěžující!

A tak mi vstoupil do života kolibřík: Strážce Nové Země. 

Kolibřík, jako Bytost, je nositelem inspirativní síly, která léčí a osvobozuje jednoduše tím, že pomáhá povznášet náladu.

Kolibřík je vlastně něco jako anděl, jen je mnohem více spojený se Zemí. Přesněji: s Nebem na Zemi.

Kolibřík je nádherná vysokovibrační bytost, která kolem sebe šíří čistou, nevinnou radost a lásku ke všemu živému. 

Duhová síla jeho křídel dokáže jako mávnutím kouzelného proutku rozehnat chmury, obavy a všelijaké (především rodové) programy. 

Ano, přesně ty, které si hrají na nepřemožitelné draky, zuřivě bránící vchod k našemu ztracenému pokladu (k původním harmonickým matricím naší duše).

Největší síla kolibříka je totiž RADOST. A radost dokáže naprosto zázračně zamést s jakoukoli netečností. Kolibřík nás učí oslavovat život s neutuchající vděčnosti, žít z okamžiku na okamžik, a ochutnávat svět plnými doušky.

A to i ve chvílích, kdy máme k radosti hodně daleko. Medicína kolibříka mě přesně tohle učí v běžném životě. 

Od té doby, co mě kolibřík provází jako Strážce, cítím ve své mysli více pružnosti a lehkosti. Občas se přistihnu, jak mě zaskočí pocit vděčnosti i ve chvílích, kdy si chci postěžovat. Například zrovna dnes jsem se cítila zoufale a tak trochu naštvaně kvůli tomu, že jsem už dlouho nic nevytvořila, protože můj maličký syn tak málo spinká!

Měla jsem chuť se naštvat, když v tu chvíli mě zarazil obraz poletujícího kolibříka.

Jakmile jsem ucítila jeho radostný tanec, nezbývalo mi nic jiného, než se do uvolnit do proudu této síly. Přitiskla jsem si svého syna na hruď, a ponořila se do našeho objetí. Zhluboka jsem dýchala a cítila, jak mezi námi proudí blaho existence, přelévající se z okamžiku na okamžik. Čisté bezčasí.

Naakumulovaná tvořivost, která se ještě před chvílí obracela v hněv, se rázem rozplynula na vlně vděčnosti.

V uvědomění, jak nádherným darem můj syn je. V tu chvíli jsem zapomněla, proč že bylo tak důležité jít okamžitě malovat, a proč to vlastně nemůže počkat.

A co na tom všem bylo nejzajímavější: jakmile jsem to ,,pustila“, můj syn se tak uklidnil, až usnul! A tak jsem běžela do ateliéru namalovat kolibříky. Na jejich počest, s vděčností za to, co mě učí.

Uběhlo 15 minut, když jsem pokládala štětec na stůl a uslyšela brblání mého probouzejícího se dítka. A víte co? Obraz s kolibříky jsem namalovala v takovém proudu, že jsem to stihla – na minutu přesně! Zdá se, že kombinace lekcí od kolibříka a mého syna mi pomáhá být efektivní a svižná – jak v životě, tak v tvorbě.

A pak že se nedá tvořit na mateřské! Vzpomněla jsem si na svůj někdejší vzorec myšlení, který mi tvrdil, že to opravdu nejde, protože na to není čas!:)

Jde to, a ještě mnohem lépe! Svižně a hravě. Kvůli omezeným časovým možnostem už totiž není čas ztrácet čas. Už není možné pustit ke slovu mého vnitřního kritika a perfekcionistu, který se dříve pozastavoval skoro nad každým tahem a několik hodin hodnotil, jestli by nebylo dobré ještě něco někde dotáhnout.

A tak vám přeju, ať se také spojíte se svým Strážcem Radosti. Ve vašem případě to nemusí být zrovna kolibřík, ale zkuste ho zavolat. Uvidíte, co se bude dít, jakmile se otevřete přílivu radosti a vděčnosti do vašeho života.

…PROTOŽE, JAK PRAVÍ  KOLIBŘÍK…

Vibrace radosti a smíchu je tou nejvyšší vibrací, jakou můžeme v lidském těle zakusit. Je to dotek podstaty duše, který naplňuje celou vaši bytost proudem vitální síly, a odlehčuje tak přetížené mentální a emocionální pole. 

Jak zvláštní, že si stále mnoho lidí spojuje moudrost s vážností. Z pohledu kolibříka je nanejvýš moudré se ze života radovat! Vážnost je nízká frekvence, od níž není daleko k obavám.

Stín obav ale vedle gejzíru Radosti nemůže zůstat sám sebou. Setkání s ní se ho dotkne: nasytí ho barvami, oživí ho, a provede proměnou. Pak už strach není strachem. Ta šedá, beztvará, vyhaslá postava jménem Strach se stala Bytostí, která vyzařuje ze svého oživlého středu Duhové Světlo.

To je důvod, proč je radost ta nejsilnější, nejkrásnější a nejmoudřejší Bytost, jakou můžeme  poznat. A jsme to my sami. Staňme se Radostí, staňme se sami sebou. 

 Chcete čerpat inspiraci z vhledů a článků pravidelně?  Stáhněte si e-Book zdarma a zůstaňte s Tvůrčí Silou Vědomí ve spojení!

Margot Gabrielle
Jsem maminka, umělkyně, průvodkyně, a hvězdná duše, která miluje realizovat své Poslání na Zemi naplno, svobodně, ve své tvůrčí síle. Naplňuje mě podporovat druhé, aby mohli také žít své Poslání v radosti a svobodě svého skutečného Já. Díky Akášickému Vědomí pomáhám na osobním aktivačním sezení> nazřít vaše dary, i mentálně-emoční programy, abyste mohli vstoupit do své síly. Protože mě těší, když si lidé mohou pomoci sami i bez terapií, vytvořila jsem meditaci ,,Aktivace Akášického kanálu">>. >Na skupinových seminářích se věnuji kolektivní a individuální práci s tématy, jako je žití svého poslání, vstoupení do své síly, multidimenzionální vědomí, posvátná sexualita, chrámový tanec. Pro podporu žen a jejich vztahů s muži vznikla aktivační meditace ,,Křišťálové Partnerství>>. Zajímá vás, jaká byla moje cesta k tomu, co dělám dnes? Sdílím ji s vámi zde >>
Komentáře
  1. Danai napsal:

    Jen samotné čtení tohoto textu přivolává jasnost a odlehčenou radost! Děkuji Ti za předávání darů Lásky!

  2. To je povznášející příspěvek. Vibrace radosti a barev proniká mou bytostí již během četby. Díky.

  3. Margot Gabrielle napsal:

    Děkuju za ohlasy, je mi ctí šířit radost!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.